Fotografia Bartłomiej Dulęba

Jura/Moszczanka

 Nic tak nie relaksuje jak półgodzinna zabawa w Photoshopie, na pozbawionych jakości plikach JPG.


1. Fotomanipulacja
2. Zdjęcie Gabi (Moszczanka 2015)
3. Zdjęcie z Juraparku (wrzucałem na bloga)
4. Stockowe zdjęcie promieni
1.

 2.

                                                                                    3.

  4.

5 komentarzy

 1. Nawet fajnie ... Nie ma co narzekać ;)
  Może bym miejscowo inaczej popracował z wtapianiem, i "bym dał" ciut więcej półcieni na postaci, ale jest bardzo dobrze. To już raczej kwestia gustu i moje skrzywienia od reportaży ślubnych i sesji :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam że czasem nie mam ochoty wczuwać się w rysik i zaznaczać idealnie całej postaci, tylko staram sie to robić globalnie. Co do wtapiania, masz jakieś wskazówki, recepty co zastosować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem w stanie Ci wytłumaczyć. Ja to "na czuja" robię. ... Wszystko zależy od scenerii i od ostrości głębi. Tam gdzie głębia już schodzi, ostrość spada to używam większego wtapiania, a gdzie ostrość jest w punkt, to praktycznie minimalne i tu trzeba dokładnie odrysowywać. To też zależy od rozmiaru fotografii oczywiście, bo wiadomo że przy obrazie 100x100 pikseli przy 300dpi to wtapianie na 5px juz będzie duże, a przy obrazie 5000x5000px będzie prawie niezauważalne. Po prostu musisz to wyczuć.
   I nie wiem, może używasz, ale polecam bardzo tablet graficzny. Świetna rzecz przy obróbce. Precyzja nieporównywalna z myszką, czy trackballem. Najlepsze tablety chyba są z firmy Wacom. Mam jeden z tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Nie wyobrażam sobie jakiekolwiek obróbki bez niego.

   ... Tą fotografię naprawdę fajnie zrobiłeś, mi się bardzo podoba, jak i cały blog :)

   Usuń
  2. Wypróbuję przy najbliższej okazji wtapiania, bo w PS nie siedzę aż tak mocno jeśli chodzi o takie detale. Bardziej skupiam sie na pracy w maskach i selektywnych zmianach za ich pomocą. Stale gdzieś tam łapię wiedzę, także w z tygodnia na tydzień więcej "kumam". Tablet graficzny oczywiście mam i firmy Wacom (Intous Pro) i również nie wyobrażam sobie pracy bez tego dobrodziejstwa :)

   Usuń
  3. Najlepsze są :0 ... A co do anuki... Człowiek uczy się całe życie, a tylko głupiec myśli, że wie wszystko :)
   Pozdrawiam Cię gorąco :) !

   Usuń